REFERENCE - PRODÁNO !

Specializujeme se výhradně na farmy, půdu a zemědělské nemovitosti různého rozsahu a stavu. Prohlédněte si pár příkladů naší práce

EKO Farma RV, ŽV, přes 500 ha vlastní půdy
Prodej této výjimečné farmy zaměřené na pastevní chov masného skotu jsme zprostředkovali v roce 2023. Důležité bylo nalézt zájemce, který ocenil genius loci této lokality, kde vlci dávají dobrou noc... Celý proces prodeje od začátku spolupráce do uzavření transakce, úhrady plné ceny a předání farmy, trval cca 12 měsíců.
Vyjádření prodávajícího:
Každý má dělat to, co umí a na co se specializuje. Proto jsem pověřil prodejem naší farmy společnost FARMY.CZ. Bylo to správné rozhodnutí a s výsledkem spolupráce jsem spokojen.
20 ha orné půdy Mladoboleslavsko
Nabídky jako tato, se na trhu příliš často neobjevují - 20 ha v jednom celistvém bloku, poblíž obce a s přístupem po cestě. Při prodeji takových pozemků lze vždy dosáhnout na prémiovou prodejní cenu.
Původní zbytkový statek v okr. Louny
I v dnešní době se občas prodávají nemovitosti, které se s rekonstrukcí nepotkaly desítky let jako v případě tohoto původní zbytkového statku v okrese Louny. I pro takové nemovitosti lze najít kupujícího s vhodným investičním záměrem a za dobrou prodejní cenu.
Ruiny statku v Libereckém kraji
Prodej nemovitostí zchátralého statku v Libereckém kraji byl poměrně komplikovaný. Kvalitního prodeje všech nemovitostí se dosáhlo rozdělením nabídky na několik celků a prodej několika různým zájemcům.
FARMY všech velikostí
Zajistili jsme prodej desítek farem různých velikostí a zaměření. Ukázky těchto prodaných farem naleznete na www.trhfarem.cz.
Vyjádření prodávajícího:
"Pověřit FARMY.CZ prodejem našeho podniku byla dobrá volba. V krátké době zajistili několik kvalitních zájemců (i zahraničních), ze kterých jsme si mohli vybrat nejvhodnějšího. Dojednané podmínky prodeje příjemně překonaly naše očekávání. Služby doporučujeme."
Pastviny na Praze-západ
Blízkost Prahy má nepochybně podstatný vliv na cenu pozemků. V případě těchto pozemků v okrese Praha- západ se pozemky podařilo v červnu 2022 prodat za cenu téměř trojnásobnou, než by to bylo možné za obdobné pozemky dále od hlavního města.
Kozí farma, agroturistika, 3 ha rybníků
V roce 2022 jsme zajistili prodej rodinné farmy v okrese Jindřichův Hradec provozující chov malých hospodářských zvířat a technologie na výrobu potravin, provozování ubytovacích služeb a udržovanými a rybníky luxusním bydlením pro rodinu.
Dvůr Lhotka, Příbramsko
Prodej rozsáhlé venkovské usedlosti v okrese Příbram z druhé poloviny 19. století knížecím rodem Pálffyů s navazujícími pozemky, sestávající se z 3 obytných domů, 2 traktů stájí, špýcharu, stodoly a dílny a samostatně stojící stodoly s navazujícími stavebními pozemky. Vhodné pro chov, agroturistiku, rodinné sídlo atp. Prodej jsme zajistili v červnu 2022.
Rodinná farma se 100ha, střední Čechy
Prodej rodinné farmy s uzavřeným statkem a cca 100 ha převážně orné půdy ve vlastnictví. Zrekonstruovaný statek a navazující objekty a kompletním zázemím pro provoz rodinné farmy – 2 byty, garáž, dílny, sklady, přístřešky pro mechanizaci, posklizňovou linku, obilná sila, atd., s možností dalšího rozvoje. Prodáno v roce 2021.
1000 ha lesních pozemků
Umíme i lesy. Nabídka lesních pozemků přes 1000 ha byla na trhu již poměrně známá, přesto se majiteli nedařilo najít vhodného zájemce. Nám se podařilo nalézt investora a obchod realizovat do 1 roku od začátku spolupráce.
Vyjádření prodávajícího:
"S průběhem spolupráce jsem byl velmi spokojen a až budu mít zájem znovu prodávat nebo nakupovat, tak určitě budete první na koho se obrátím."
Prodej mléčné EKO farmy, 11 ha, Českolipsko
Pracovali jsme i v době COVIDové a v květnu 2020 zajistili prodej malé EKO farmy s produkcí mléka a mléčných výrobků v okrese Česká Lípa. Jednalo se o prodej farmy včetně stáda krav zájemci, jehož záměrem je farmu zrekonstruovat a činnost farmy udržet.
84 ha zemědelské půdy, Mladoboleslavsko
Prodej bonitních pozemků na Mladoboleslavsku jsme zajistili na přelomu roku 2019/2020. Vyhledat kupujícího, který pozemky z vlastních zdrojů a za špičkovou cenu koupil, nám trvalo méně než 2 měsíce.
Zem. usedlost Mělnicko
V případech některý nemovitostí může být prodej dlouhodobější záležitostí, jako u této zemědělské usedlosti s pozemky na Mělnicku.
Vyjádření prodávajícího:
Chtěli bychom Vám s manželem poděkovat. Byli jsme s Vašimi službami moc spokojeni. Byla to skvělá práce!
Pozemky Kladensko
V okrese Kladno se nám daří prodávat zemědělskou půdu za nadprůměrné ceny a tak tomu bylo i v tomto případě.
Farma 500 ha, rostlinná a živočišná výroba, jižní Čechy
Prodej této zavedené a profitabilní farmy zaměřené na rostlinnou a živočišnou výrobu byl dlouhodobější záležitost. K úspěšnému prodeji došlo až po několika letech spolupráce.
Mělnicko 21 ha rozdrobených pozemků
Prodej pro vlastníka žijícího dlouhodobě v zahraničí.
Vyjádření prodávajícího:
Se službou jsem byl velice spokojen. Ocenil jsem profesionální přístup firmy i pracovníka firmy, který měl prodej pozemků na starost. Služby firmy FARMY.CZ bez výhrad doporučuji.
Jihočeský statek, 15 ha, památkově chráněno
Prodej této krásné nemovitosti byl komplikovanější vzhledem k památkové ochraně budov. I tak se prodej podařil za velmi dobrých podmínek.
Vyjádření prodávajícího:
Musím poděkovat zástupci společnosti FARMY.CZ, který prodej realizoval za jeho mimořádnou vstřícnost, korektnost a profesionalitu, které prokazoval v každém kroku prodeje a zvláště pak při všech jednáních se zájemci a má tak zcela zásadní podíl na dosažené ceně, která splnila naše nejvyšší očekávání.
31 ha Mladoboleslavsko
Rychle a za maximální cenu. Co k tomu dodat...
19 ha Rakovnicko
Díky kvalitní propagaci se podařilo tyto pozemky prodat za nadstandardně výhodnou cenu s ohledem na průměrnou lokalitu.
8 ha k.ú. Miličín
Majitelka zvažovala nabídku místní realitní kanceláře na odkoupení pozemků a obrátila se na nás pro posouzení tržní ceny a pomoci při prodeji. Díky našim službám jsme majitelce v krátké době zajistili prodej za cenu o několit set tisíc vyšší než byla zvažovaná nabídka.
Vyjádření prodávajícího:
Děkuji za Váš přístup a ochotu při prodeji pozemků, se kterým jsem se na Vás obrátila. Jelikož jsem podobný prodej nikdy předtím neuskutečnila, velice jsme ocenila Váši serióznost a profesionalitu. Vše probíhalo bezproblémově a dle dohody. Prodej se uskutečnil v požadovaném termínu a za cenu, kterou jsme požadovala.
6,2 ha na okraji Písku
Rychlý a bezproblémový prodej za výborných podmínek jsme zajistili pro majitelku 6 ha pozemků poblíž Písku.
Vyjádření prodávajícího:
Chtěla jsem Vám moc poděkovat za perfektní profesionální přístup. A ještě jednou z celého srdce děkuji za zdárné dokončení zakázky. Byla jsem mile překvapena Vašim milým, vstřícným a rychlým jednáním. Pokud v budoucnu budu potřebovat podobnou službu , ráda se na Vás opět s důvěrou obrátím stejně tak Vás ráda doporučím i dalším potencionálním zákazníkům.
Podíl na 8,5 ha orné půdy na Hané
Prosinec 2016 - s dobrou prezentací jsou velmi dobře prodejné i spoluvlastnické podíly na zemědělských pozemcích. Zejména v oblastech se špičkovou kvalitou zemědělské půdy, jako na Hané. I zde byla dosaženo nadstandardní prodejní ceny.
Vyjádření prodávajícího:
Děkuji Vám za profesionální přístup a realizaci prodeje – díky spolupráci s Vaší společností jsem polnosti prodala za cenu jíž bych vlastními silami nikdy nedosáhla. Můžete zveřejnit moje poděkování – možná to pomůže při rozhodování dalším prodávajícím.
Podíl na 16,5 ha kvalitních pozemků, Čáslavsko
Září 2016 - prodej spoluvlastnického podílu na 16 ha zemědělských pozemků jsme zprostředkovali během 2 měsíců a za cenu o několik set tisíc Kč vyšší, než byly nejvyšší nabídky od přímých zájemců.
Vyjádření prodávajícího:
Rád bych touto cestou poděkoval za perfektní služby, byly na špičkové úrovni jak vstřícnou komunikací tak i konečným výsledkem. Firmu FARMY.CZ doporučuji každému, kdo chce nějakým způsobem nakládat s nemovitostí.
Prodej 30 ha, Chrudimsko
Srpen 2016 - prodej 30 ha zemědělských pozemků jsme pro majitele zajistili za velmi dobrou cenu a především rychle. Na zveřejněnou nabídku reagoval investor z naší databáze a kupní smlouva byla uzavřena za méně než 3 měsíce po zveřejnění.
Vyjádření prodávajícího:
Chtěl bych vyjádřit naprostou spokojenost s Vaší firmou. Zajistili jste pro mne prodej cca 30 ha zem. půdy za cenu, kterou jsem považoval téměř za nereálnou. Podařilo se k mé naprosté spokojenosti za velmi krátkou dobu. Velmi jsem ocenil korektní a seriózní přístup zástupce firmy. Podobnou transakci jsem nikdy neabsolvoval a bylo pro mne velmi uklidňující, že jsem měl vždy všechny potřebné informace a ocenil jsem i dodržení všech termínů, na kterých jsme se dohodli. Vždy jsem Vaše stránky se zájmem prohlížel a považoval a považuji za "jedničku" v oboru zemědělských realit. Děkuji a chci Vás ujistit, že Vaši firmu doporučím všem zájemcům o zemědělské reality.
Prodej zemědělské akciové společnosti 400 ha
Naše společnost FARMY.CZ zajistila prodej zemědělské akciové společnosti z Klatovska. Prodaná společnost je tradiční a úspěšnou zemědělskou společností se specializací na šlechtění nových odrůd zemědělských plodin a více než padesátiletou historií hospodařící na výměře cca 400 ha pozemků v Pošumaví. Několik vážných zájemců jsme zajistili již do 2 měsíců od zveřejnění nabídky a celý prodej této akciové společnosti byl realizován ke spokojenosti majitele ve velmi krátké době 6 měsíců.
Prodej 5 ha, Prachaticko
I zde jsme pro majitele zajistili nabídku o 40% vyšší, než byla nejlepší ze všech předchozích nabídek.
Vyjádření prodávajícího:
Oceňuji rychlé a korektní jednání, profesionální přístup pracovníka firmy který měl prodej na starost. Celá transakce proběhla k mé veliké spokojenosti. Rozhodně se vyplatí zaplatit provizi a využít služeb tzv.na klíč. Spolupráce s vámi byla perfektní. Ještě jednou děkuji a vřele doporučuji všem kteří uvažují o prodeji pozemků.
Prodej 13 ha Suchdol nad Odrou
Před oslovením naší kanceláře jednal majitel samostatně s několika vážnými zájemci o koupi těhto pozemků. Po domluvení spolupráce jsme do jednoho měsíce zajistili prodej za cenu o 20% vyšší cenu než předchozí nejvyšší nabídka.
6 ha Vysočina
Další z mnoha příkladů nevýhodnosti dopisních nabídek... V tomto případě obdržela majitelka nabídku od jedné z nejaktivnějších vykupujících společností ve výši 598 tis. Kč. Prostřednictvím FARMY.CZ došlo k prodeji za cenu o více než 1 mil. Kč vyšší, tj. cca dvojapůlnásobek nabízené částky.
Vyjádření prodávajícího:
Mockrát děkuji za Vaše služby, pochopení a vstřícný přístup. Pro mne to byla nová zkušenost, nejsou to jednoduché záležitosti a to, že jsem měla pocit jistoty a klidu, pro mne moc znamenalo. Ještě jednou Vám za vše děkuji.
Prodej FARMY 400 ha vlastních pozemků, severní Čechy
V červnu 2016 byl dokončen prodej další rozsáhlé farmy. Nalézt vhodného kupujícího se nám podařilo za cca 3 měsíce od začátku prezentace nabídky. Uskutečnění obchodu však zahrnovalo i proces transformace společnosti - odštěpení se vznikem nové společnosti a celá transakce tak byla úspěšně dokončena až po téměř dvou letech.
Historická tvrz Divice s pozemky, okr. Louny
V květnu 2016 byl dokončen prodej unikátní památkově chráněné nemovitosti - historické tvrze s historií až z počátku 14. století. O této nemovitosti byl také natočen pořad Památky na prodej v České televizi (zajímavé, podívejte se ZDE). Prodej historických objektů je vždy velmi náročný - v tomto případě se prodej podařil po téměř 4 letech spolupráce s majiteli.
Vyjádření prodávajícího:
Chtěli bychom firmě FARMY CZ vyjádřit velké poděkování za uskutečněný prodej naší zemědělské usedlosti, tvrze Divice. Rádi bychom vyzdvihli kromě naprosté profesionality také ohleduplnost a citlivý přístup v celé záležitosti. Zástupce firmy odvedl velký kus práce a patří mu dík za hladký průběh, jeho spolehlivost a naši bezstarostnost. Jednoznačně můžeme doporučit s přáním, aby takových společností jako je FARMY CZ na našem trhu bylo víc.
1 ha Bystřice pod Hostýnem
Pomáháme i drobným vlastníkům, kteří jsou v posledních měsících bombardováni dopisními nabídkami spekulativních zájemců. V tomto případě jsme i proti té "nejvýhodnější" dopisní nabídce nalezli kupce za cenu vyšší o 85%.
Vyjádření prodávajícího:
Chtěla bych Vám poděkovat za Vaše služby. Velice oceňuji Vaši vstřícnost a seriózní jednání. Firmu FARMY.CZ proto ráda doporučím i svým přátelům i známým.
1000 ha farma, Liberecko
V dubnu 2016 byl dokončen prodej více než 1000 ha farmy na Liberecku se zaměřením na pastevní chov skotu v ekologickém režimu. Prodej se podařilo úspěšně realizovat v přiměřeně krátké době cca 9 měsíců. K maximální spokojenosti prodávajících přispěl nejenom hladký průběh obchodu a dosažené podmínky prodeje, ale též nalezení kupujícího, jehož záměrem je farmu rozvíjet obdobným způsobem jako původní vlastník. Děkujeme všem účastníkům tohoto obchodu za příjemnou spolupráci.
Vyjádření prodávajícího:
Zástupcům FARMY.CZ náleží poděkování a uznání za profesionální a přitom lidsky citlivý přístup v průběhu celého jednání. Stáli nám po celou dobu za zády a jistili a hlídali vše potřebné. Celý prodej tak mohl proběhnout v pro nás nečekaně lehké a příjemné atmosféře. Naši vloženou důvěru rozhodně nezklamali.
Farma s 600 ha vlastních pozemku, Plzeňsko
Na přelomu roku 2015/2016 byl dokončen prodej farmy se 600 ha vlastních pozemků na Plzeňsku. Během téměř dvouleté spolupráce jsme o nabídce jednali s desítkami předběžných zájemců a s několika nejvážnějšími realizovali prohlídku farmy a jednání s vlastníkem. V závěrečné fázi jednání si vlastník mohl dokonce vybrat mezi dvěma solventními zájemci zprostředkovanými naší společností.
Vyjádření prodávajícího:
Spolupráce se společností FARMY.CZ byla po všech stránkách profesionální. Identifikovali vhodné a především reálné zájemce a ušetřili nám mnoho času jednání s různými zvědavci, snílky, agenty atd. V průběhu prodeje důsledně hájili naše zájmy, plně k naší spokojenosti. Nakonec jsme si mohli i vybrat ze dvou srovnatelně zajímavých nabídek na koupi farmy. Dosažená cena za prodej farmy byla velmi uspokojivá. Služby FARMY.CZ se nám určitě vyplatily.
51 ha, Mladoboleslavsko
Formou výběrového řízení jsme zajistili prodej 51 ha na Mladoboleslavsku. I zde se dá říci, že naše služby přinesly majiteli značnou finanční hodnotu. Také nás velmi těší, že naše služby pozitivně hodnotí i kupující.
Vyjádření prodávajícího:
Chtěl bych Vám poděkovat za profesionální přístup a za dosaženou kupní cenu. Profesionální přístup jsem předpokládal, znám Vaši firmu několik let. Co mě ale překvapilo, byla výše dosažené kupní ceny i při ne příliš výhodné dlouhodobé nájemní smlouvě. Vaše služby budu dále doporučovat. Vyjádření kupujícího: Velmi korektní a profesionální přístup a naprosto bezchybné provedení všech kroků potřebných k převodu včetně odstranění předkupního a zástavního práva. Bohužel toto není standardem u některých ostatních realitních kanceláří.
Areál bývalého velkostatku se 147 ha u Kolína
Během léta 2015 jsme ve výjimečně krátké době několika týdnů zajistili prodej zchátralého zemědělského areálu se 147ha pozemků. Přestože se jednalo o transakci značeného rozsahu, zajistili jsme vlastníkům již i během takto krátké doby více solventních zájemců s možností okamžitého financování nákupu nemovitostí z vlastních zdrojů. Výsledkem naší spolupráce s vlastníky pak byl prodej za výhodných podmínek a zároveň ve velmi krátkém čase. Poděkování patří též vlastníkům za nadstandardně příjemnou spolupráci.
Vyjádření prodávajícího:
Spolupráce s firmou FARMY.CZ na prodeji rozsáhlých zemědělských nemovitostí byla velice efektivní, rychlá a vysoce profesionální. Od prvého kontaktu počátkem června (soupis nemovitostí, představa o prodejní ceně, …) zprostředkovatel během cca jednoho měsíce nalezl zákazníka, došlo k dohodě o ceně a dalších podmínkách. Zprostředkovatel aktivně pomáhal dalšímu postupu. Celkově velká spokojenost se službami společnosti FARMY.CZ.
Prodej rozsáhlé usedlosti na Přerovsku
Prodej rozsáhlých objektů bývalé zemědělské usedlosti na Přerovsku nebyl jednoduchou záležitostí, a to i s ohledem na spoluvlastnictví majetku 5 vlastníky. Přesto se podařilo nalézt kupujícho a dovést prodej do úspěšného konce. Poděkování za naše služby vyjádřili vlastníci originálním a velmi milým způsobem viz. níže.
Vyjádření prodávajícího:
Děkujeme za profesionálně odvedenou práci. Sen se stal skutečností. Dokázali jste nemožné.
50 ha, Žatecko
V prosinci roku 2014 nás kontaktovali vlastníci ca 50 ha na Žatecku, kteří obdrželi nabídku od přímého zájemce. Během 4 týdnu jsme oslovili široký okruh zájemců a pro vlastníky zajistili několik výrazně kvalitnějších nabídek. Prodej se pak uskutečnil za částku o cca 4 mil. Kč vyšší, než byla původní nabídka od přímého zájemce.
Vyjádření prodávajícího:
Spolupráce s Vaší firmou byla zcela mimořádně příjemná a úspěšná. Od samého počátku bylo zřejmé, že jste nejen profesionálně na výši, ale také velmi osobně angažováni a ochotni hledat optimální cestu k dosažení co nejlepšího obchodního výsledku. To se také nakonec podařilo a finanční profit, kterého jsme dosáhli vysoko překročil naše očekávání.
Výběrové řízení na pacht 103 ha orné půdy, Kolínsko
V 1. polovině 2015 jsme výběrovým řízením na pacht polností v okrese Kolín nalezli kvalitní zájemce o užívání těchto pozemků. Vlastník měl poté možnost vybrat si partnera pro další dlouhodobý pronájem pozemků z množství kvalitních zájemců dle vlastního uvážení a preferencí.
spoluvlastnický podíl na 40 ha, Příbramsko
Prodej spoluvlastnického podílu je obvykle komplikovanější záležitostí. Prodej podílu 1/2 na pozemcích na Příbramsku trval déle než 1 rok a to zejména z důvodu na vysoké požadované ceny. I přesto se prodej podařil za výhodnějších podmínek než byla původní představa majitele.
Usedlost na Benešovsku - 30 ha, lesy, rybník
Prodej zemědělské usedlosti na Benešovsku proběhl počátkem roku 2015. Součásti prodeje byly též pole, lesy a rybník o celkové výměře téměř 30 ha.
Stateček na Berounsku s 10 ha
V roce 2015 jsme zprostředkovali i prodej menší zemědělské usedlosti na Berounsku pro majitele žijícího trvale v Německu. O nemovitost projevilo zájem více zájemců a prodej by relizován zájemci který nabídl nejvýhodnější podmínky pro majitele.
14 ha na hranici Prahy, spoluvlastnický podíl
V dubnu 2015 jsme realizovali prodej polí v těsné blízkosti Prahy. Prodeje pozemků v blízkosti hlavního města jsou často komplikované s ohledem na obvykle nereálná cenová očekávání vlastníků. Prodej těchto pozemků se však uskutečnil za velmi slušnou cenu pro prodávajícího, přestože se jednalo o spoluvlastnický podíl a pozemky byly pod vedením VVN.
Výběrové řízení na pacht 232 ha půdy, Plzeňsko
Výběrové řízení na pacht polností na Plzeňsku umožnilo majiteli výběr z mnoha zájemců a úpravu výše pachtovného na reálnou tržní úroveň.
56 ha orné půdy, Mladoboleslavsko
Výběrovým řízením na pacht orné půdy na Mladoboleslavsku bylo nalezeno několik výborných zájemců o pacht těchto celistvých pozemků. Majitel pak měl možnost vybrat uživatele pro další období podle svých preferencí.
Prodej Spojených farem - OBCHOD DESETILETÍ
V říjnu 2014 byl oznámena akvizice 20.000 ha zemědělské půdy společností miliardáře Radovana Vítka CPI Property Group. V případě tohoto jedinečného obchodu poskytla naše společnost FARMY.CZ prodávající společnosti Spojené Farmy konzultace k prodeji farem. Předmětem prodeje bylo větší množství ekologických farem v lokalitách Frýdlantska, Českolipska a Děčínska.
Soubor komerčních budov, Mladoboleslavsko
Prodej zbytných zemědělských objektů za dobrou cenu je obvykle dlouhodobá záležitost. I při prodeji tohoto souboru původních zemědělských budov z majetku zemědělské skupiny EUROFARMS trval prodej více než dva roky. Nakonec však byl úspěšně dokončen.
Dvůr se 40 ha, 1 ha rybník, Táborsko
Prodej této nemovitosti zajišťovala naše společnost také podruhé. Před několika lety jsme pro původní vlastníky nalezli zahraničního investora. Nový vlastník se po několika letech rozhodl nerealizovat původně zamýšlený záměr a nemovitosti prodat. Při prodeji pak opět využil služeb FARMY.CZ. Těší nás, že prodávající i kupující jsou spokojeni s kvalitou našich služeb a vrací se k nám.
Ekofarma s pastevním chovem skotu, 100 ha, Frýdlantsko
V roce 2014 jsme zajišťovali prodej této ekologické farmy s pastevním chovem skotu v severním pohraničí. Po dohodě kupujícího a prodávajícího došlo nakonec k rozdělení a prodeji pouze části farmy.
Malebný statek s 6 ha, Českobudějovicko
Prodej této nádherné nemovitosti byl nečekaně dlouhou záležitostí. Vhodného zájemce jsme nalezli až po více než 2 letech intenzivní inzerce, přestože se jednalo o udržovaný statek v krásné krajině.
Původní usedlost na Vysočině, 19 ha
V březnu 2014 byl realizován prodej krásné původní usedlosti pod Železnými horami se 17 ha polností a 2 ha lesa. Opět za cenu vyšší než majitel původně požadoval.
AUKCE - 12 ha půdy Náchodsko
V únoru 2014 padl nový rekord při prodeji pozemků prostřednictvím aukce půdy - prodejem nejvyšší nabídce (www.aukcepudy.cz). V průběhu aukce s důkladnou prezentací se podařilo navýšit cenu požadovanou prodávajícím o více než 1 mil. Kč. Prodávající byl jistě spokojen.
46 ha orné půdy, Plzeňský kraj
Pozemky v Plzeňském kraji byly prodány tuzemské zemědělské společnosti.
Ruiny dvora na samotě, 56 ha pozemků u Kutné Hory
Prodej této lokality jsme zajišťovali již podruhé. Skutečnost, že se na nás s prodejem obrací i majitelé, kteří naším prostřednictvím nemovitosti kupovali nám potvrzuje kvalitu našich služeb. Prodej nemovitostí byl realizován za cenu výrazně vyšší, než bylo očekávání prodávajícího. Kupujícím byl tuzemský investor.
Výběrové řízení na pronájem 135 ha polností, Karlovarský kraj
Výběrovým řízením na pronájem větší výměry polností v Karlovarském kraji jsme pro majitele nalezli kvalitního a odborně zdatného nájemce a současně zajistili několikanásobný nárůst pachtovného. Samozřejmostí byla příprava pachtovní smlouvy přiměřeně chránící oprávněné zájmy vlastníka pozemků.
Opuštěný statek + 8 ha, Vysočina
V některých případech je stav nemovitostí skutečně špatný, což však nemusí být na překážku dobrému prodeji. V případě těchto nemovitostí jsme majitelce zajistili prodej za téměř trojnásobnou cenu, oproti zvažované nabídce od přímého zájemce.
Ranč na okraji Prostějova
Prodej nemovitostí zprostředkováváme úspěšně i na Moravě. Prodej tohoto rozestavěného ranče byl realizován také v roce 2013.
AUKCE - 0,6ha orné půdy Nymbursko
Nová forma prodeje pozemků prostřednictvím AUKCE - prodeje nejvyšší nabídce (www.aukcepudy.cz) se pro určitý druh nabídek velmi osvědčuje. V tomto případě byl prostřednictvím soutěže dosažen nárůst ceny o 192% oproti vyvolávací ceně. Důkladná prezentace nabídky, kterou zajistí FARMY.CZ, společně s veřejnou soutěží přináší skutečně zajímavý výsledek.
Stodola s navazujícími pozemky, 14ha, Českolipsko
Poměrně náročný byl prodej spoluvlastnických podílů těchto nemovitostí v okrese Česká Lípa. Prodej komplikovala také probíhající a hrozící exekuční řízení spolumajitelů.
Usedlost s 5,4 ha orné půdy na Vyškovsku
Prodej nemovitostí zprostředkováváme úspěšně i na Moravě.
Zemědělský areál s 50 ha u Kutné Hory
Prodej tohoto zemědělského areálu se podařil v nečekaně krátké době i při velmi dobré prodejní ceně. Kupujícím byl český soukromý zemědělec.
AUKCE - 1,8 ha, Sedlčansko
Nová forma prodeje pozemků prostřednictvím AUKCE PŮDY (www.aukcepudy.cz) se osvědčuje. V tomto případě byla prostřednictvím soutěže dosažena cena o 60% vyšší oproti vyvolávací ceně.
14 ha orné půdy, Znojemsko
Lokality na střední a jižní Moravě jsou známé svou vyoskou kvalitou. Prodej za podmínek, které se podařily v tomto případě však předčily i již tak vysoké očekávání prodávajícího vlastníka. Díky spolupráci s FARMY.CZ se podařil prodej za cenu o dalších 300tis. Kč vyšší než vlastník požadoval. Propachtováno
Farma 900ha s bioplynovou stanicí, okr. ČB
Aktivní jsme také v prodeji funkčních zemědělských farem. Prostřednictvím naší dceřinné společnosti TRH FAREM (www.trhfarem.cz) jsme úspěšně zprostředkovali prodej farmy v Jihočeském kraji hospodařící na více než 900ha zemědělské půdy a provozující bioplynovou stanici. Jednalo se o prodej dvou majetkově propojených společností s ručením omezeným. Nalezení tuzemského investora a realizace obchodu se nám zdarilo behem necelého roku.
Dvůr Kalec s pozemky 237 ha, okr. Plzeň - sever
Prodej unikátního barokního dvora Kalec s navazujícími pozemky 237 ha byl pro FARMY.CZ historicky nejdelším prodejem nemovitosti. Obchod byl dokončen v červenci 2013 po více než 3 letech intenzivní spolupráce s majiteli. Prodej těchto nemovitostí byl náročný zejména s ohledem na její rozsah, památkovou ochranu nemovitostí a také formu prodeje (prodej společnosti s.r.o.).
104 ha pozemků, okr. Jeseník
Kupujícího pro 104 ha zemědělských pozemků poblíž hranice s Polskem jsme hledali necelý rok. Pozemky byly zatížené předkupním právem PF ČR a dlouhodobou nájemní smlouvou. Prodej se přesto podařilo realizovat v červnu 2013 za velmi dobrou cenu.
40 ha pozemků, okr. Mladá Boleslav
Výběrové řízení na pronájem 40 ha orné půdy v okr. Mladá Boleslav zajistilo majitelům výběr nového nájemce a od října 2013 zvýšení nájemného na více než trojnásobek původní úrovně (s platbou předem).
88 ha pozemků, okr. Příbram
88 ha pozemků na Příbramsku zahrnovalo škálu různých pozemků - od ucelených zemědělských pozemků až po pozemky potenciálně stavební. Zájemce o koupi tohoto celku jsme nalezli za cca 3 měsíce.
Historický dvůr, 7ha přilehlých pastvin
Počátkem roku 2012 byl dokončen prodej jedinečné nabídky - historického dvora ze 16. století s přilehlými pastvinami. Kupce pro tuto nádhernou nemovitost se podařilo naší společnosti nalézt po cca 2 letech spolupráce s vlastníkem nemovitosti.
20 ha celistvých pozemků, okr. Mladá Boleslav
Velmi rychle a za maximální cenu jsme realizovali prodej zajímavého pozemku - 20 ha orné půdy v okrese Mladá Boleslav. Prodej byl uskutečněn za cenu o několik desítek procent vyšší, než předchozí nabídky
43 ha orné půda, okr. Mladá Boleslav
Za výborných podmínek byl v roce 2012 realizován prodej 43ha zemědělské půdy v okrese Louny. Přes nepříliš vysokou bonitu zemědělské půdy v této lokalitě oceníl kupující celistost pozemků a instalované závlahové zařízení.
Zchátralý statek, 25 ha pozemků
Zajistili jsme prodej statku s hospodářskými budovami ve velmi špatném technickém stavu a s budovami třetího vlastníka, 25 ha pozemků.
Spoluvlastnický podíl na 76ha zemědělských pozemků, Benešovsko
Úspěšně jsme dokončili také prodej menšinového spoluvlastnického podílu k 76ha zemědělských pozemků. Přestože je zájem o spoluvlastnické podíly obecně výrazně nižší než o 100% vlastnictví, prodej se podařil.
Hájenka na samotě u lesa
Objekt původní hájenky na absolutní samotě, stranou od civilizace, jsme prodali zájemci hledající právě takový klid, který tato lokalita nabízela.
Statek s ucelenými 62 ha, Prachaticko
Důvod ke spokojenosti mohou mít majitelé jedinečného statku na samotě s 62ha ucelených pozemků v okrese Prachatice. Díky kvalitní prezentaci nabídky jsme v neobvykle krátké době 2 týdnů dokázali vyhledat zájemce za velmi výhodných podmínek. Prodej nemovitosti byl tak realizován za cenu o 2 mil. Kč vyšší, než sami vlastníci očekávali. Naše služby se opravdu vyplatí.
Zemědělská společnost s 1000 ha, Plzeňsko
V roce 2011 byl realizován prodej zemědělské obchodní společnosti s obhospodařovanou výměrou přes 1000 ha. FARMY.CZ poskytnula majitelům společnosti komplexní služby spočívající zejména v dokumentaci společnosti, vyhledání zájemců a jednání se zájemci, příprava smluvních dokumentů a další činnosti související s bezproblémovým převodem společnosti na nového vlastníka.
Nevyužívaný areál živočišné výroby, Kolínsko
Kupujícího jsme nalezli i pro dlouhodobě nevyužívaný areál živočišné výroby v malé obci na Kolínsku. S příchodem nového vlastníka je plánováno obnovení výroby a skladování v objektech s vytvořením nových pracovních míst v obci.
Farma v provozu, 45 ha, Domažlicko - prodej nemovitostí a společnosti s.r.o.
Počátkem roku 2011 jsme nalezli kupujícího a byl uskutečněn prodej farmy pro pastevní chov na Domažlicku. Jednalo se o prodej nemovitostí a zárověň společnosti s.r.o. s dalším majetkem - nemovitostmi, mechanizací a zvířectvem.
Statek s 16 ha pozemků, Tachovsko
V říjnu 2010 se uskutečnil prodej statku s 16 ha pozemků v okrese Tachov. Prostřednictvím společnosti FARMY.CZ byl nalezen kupující za cenu cca o 50% vyšší oproti přímé nabídce. A to i přesto, že byl objekt v průběhu prodeje závažně poškozen silnou vichřicí.
Statek s 57 ha pozemků, Mělnicko
V červenci 2010 se uskutečnil prodej zachovalého statku s 57 ha v okrese Mělník. I přes velmi krátkou dobu, po kterou bylo možné nemovitost nabízet (méně než 3 měsíce), se prodej uskutečnil za cenu o 40% vyšší oproti nejvyšší přímé nabídce.
Statek s vilou a 54 ha pozemků
Jedním z nedávno realizovaných obchodů byl prodej rozlehlého statku s 54 ha v okrese Litoměřice. Kromě rozsáhlých navazujících pozemků byla součástí této nabídky i architektonicky zajímavá vila - kopie francouzského zámečku.
Statek, tvrz, 57 ha pozemků
Součástí této nabídky z okresu Kladno byly rozsáhlé budovy statku, původní historické tvrze, se zemědělskými pozemky o rozloze 57 ha. Obytná část s nájemními byty (užívaná nájemníky) i ostatní budovy byly ve špatném technickém stavu. Zemědělské pozemky nenavazovaly na budovy a nacházely se v několika katastrálních územích.
Ucelená farma - vila, hospodářské budovy, pozemky 110 ha
Jednou z prodaných nemovitostí byl také původní zbytkový statek na místě gotické tvrze z 15. stol. v okrese Litoměřice. V objektech se v době prodeje aktivně provozovala hospodářská činnost - chov skotu ve stájích, sklady, kanceláře... Součástí nabídky bylo též 110ha zemědělských pozemků - orné půdy, sadů, z velké části celistvých.
Pronájem rozsáhlých výměr, celá ČR
Realizujeme i výběrová řízení na pronájem větších výměr půdy - pouze malý příklad z posledních výběrových řízení: cca 200ha na Plzeňsku, cca 70ha na Nymbursku - v obou případech jsme nalezli zájemce s nabídkou několikanásobně vyšší než stávající. Pronajato
Statek, rozsáhlé hospodářské budovy s 50 ha pozemků
Statek v okrese Louny - součástí nabídky byl obytný domek a rozsáhlé hospodářské budovy - původní kravín z 19 století, novější kravín a původní špejchar. Všechny budovy byly ve velmi špatném technickém stavu poznamenané předchozím socialistickým hospodařením. Součástí nabídky bylo také 50 ha pozemků částečně navazujících na areál budov.
Hospodářské budovy, zemědělské pozemky 33 ha, rybník
Hospodářské budovy v malé obci v okrese Tábor se také nabízely ve velmi špatném technickém stavu a určené spíše k demolici. Výhodou nabídky bylo 33 ha ucelených pozemků navazujících přímo na hospodářské budovy a rybník pro rekreační rybolov o výměře cca 1ha.
Ruiny původního velkostatku na samotě, 55 ha polností
Ojedinělá nabídka pozůstatků velkého statku na samotě s 55ha pozemků včetně 2 rybníků - ideální příležitost pro vybudování venkovského sídla nebo farmy v absolutním soukromí.
Statek, vesnický dům, 24 ha polí
Vesnický dům s dvorem v centru větší obce v okrese Kolín. Tato nabídka zahrnovala objekt statku (obytná budova a hospodářské budovy) se zahradou a sadem a dále 24ha orné půdy v blízké lokalitě.
Původní statek po rekonstrukci, venkovské sídlo
Nabídka původního statku v okrese Praha-východ byla atraktivní především pro výbornou dostupnost lokality z hlavního města. Nemovitosti byly čerstvě zrekonstruované a vhodné pro trvalé bydlení početné rodiny, případně pro poskytování ubytování.
Statek na Vysočině, pozemky 42 ha
Nového majitele jsme nalezli i pro areál statku v okrese Pelhřimov. Součástí nabídky byly budovy statku ve velmi špatném stavu odpovídajícímu dlouhodobému neužívání nemovitosti a dále přilehlé zemědělské a lesní pozemky o výměře 42 ha.
Statek s 95 ha polností
Součástí nabídky statku v okrese Tachov byly zachovalé a obývané budovy statku tvořící realitivně ucelený dvůr a dále nenavazující pozemky o celkové výměře 95 ha v lokalitě. Nemovitosti se nacházely v oblasti vhodné spíše pro extensivní hospodaření, velou část pozemků tvořily louky pastviny nebo orná půda v horší kvalitě.
Statek s pozemky na Vysočině, 13 ha pozemků
Výhodou této nabídky menšího statku s pozemky v okrese Pelhřimov byla především dobrá dopravní dostupnost v blízkosti D1. Součástí nabídky byly budovy statku na kraji obce na pozemku v mírném svahu - menší obytné části, navazující bývalé hospodářské části, bývalá kovárna, stodola. Všechny budovy byly dlouhodobě nevyužívány a bohužel ve velmi špatném stavu. V nabídce byly zahrnuty i zemědělské a lesní pozemky o celkové výměře 13,5 ha.
Zemědělské a lesní pozemky 320 ha
Koplex ucelených zemědělských a lesních pozemků bez budov o celkové výměře cca 320ha jsme nabízeli v okrese Plzeň-sever. Z celkové výměry bylo cca 180 ha zemedělských pozemků, převážně orné půdy, zbytek lesní pozemky.
Původní pivovar
Najít nového majitele se nám podařilo i pro neobvyklou budovu statku s původním pivovarem v okrese Rakovník, který sloužil svému účelu až do roku 1942. Nový majitel zakoupil objekt se záměrem vytvoření školícího střediska a také zamýšlel obnovit původní funkci - výrobu piva.
Zámek, hospodářské budovy, 75 ha pozemků
Přispěli jsme také k prodeji zámku a přilehlé hospodářské budovy s pozemky o výměře 75 ha. V tomto obchodním případě jsme poskytovali poradenství investorovi a zajišťovali další nákup rozsáhlých pozemků v okolní oblasti. Nemovitost je v současné době nově zrekonstruovaná a poskytuje kvalitní ubytovací služby.
Statek s navazujícími pastvinami 3,5 ha
Statek s uzavřeným dvorem v okrese Kutná Hora - obytnou částí, hospodářskými budovami a navazující oplocenou pastvinou o výměře 3,5 ha.
Objekty rozsáhlého statku
Budovy původního rozsáhlého statku se nabízely v okrese Louny - architektonická památka Ústeckého kraje - obytná vila, navazující hospodářské budovy - chlévy, stodoly, dílny, čerpací stanice, váha, atd... V tomto případě se jednalo o prodej pouze budov bez pozemků.
Místo s geniem loci, 40 ha pozemků
Součástí této zajímavé nabídky byly především zemědělské pozemky (40 ha) a lokalita, kde již od 14. století stával hospodářský dvůr. Toto místo bude snad díky novému majiteli opět citlivě oživeno.
Orná půda 40 ha
Zajistili jsme prodej orné půdy 40ha v okrese Mladá Boleslav. V blízké oblasti jsme dále zajistili několik dalších úspěšných prodejů za velmi zajímavých podmínek pro prodávající.
Udržovaný statek se 17 ha pozemků
Další prodanou nemovitostí byl i statek v centru klidné obce v okrese Kladno - obytné stavení se dvěma křídly hospodářských budov, nádvoří, navazující louka. Součástí nabídky bylo 17 ha pozemků v katastru obce.
Statek v centru obce s výběhem
Realizovali jsme i prodej statku v centru obce na Slánsku (uzavřený dvůr - 2 domy, stodala, sýpka, výběh...).
Polorozpadlý statek se 44 ha pastvin a lesů
Zajistili jsme prodej statku ve velmi špatném stavu na Sedlčansku. Nemovitosti se nacházely v klidném prostředí na konci obce. Jednalo se o částečně uzavřený dvůr - obytnou budovu, chlévy s klenutými stropy, velkou stodolu a výběh přímo na pastvinu. Pozemky pak přímo navazovaly na statek.
58 ha kvalitní půdy na Karlovarsku
Předmětem tohoto prodeje bylo 58 ha kvalitní orné půdy v jednom celku na Karlovarsku.
Statek ve špatném stavu s 80 ha orné půdy
Předmětem prodeje byl rozsáhlý samostatně stojící statek na Kladensku - obytný dům, hospodářské budovy, památkově chráněný špýchar a navazující celistvé pozemky o výměře 80ha. Veškeré nemovitosti byly ve velmi špatném technickém stavu a dům byl obsazen nájemníkem.
Udržovaný statek ze 17 století, 42 ha pozemků
Nového majitele jsme nalezli i pro velmi pěkný statek v okrese Klatovy. Součástí nabídky byly rozsáhlé obytné i hospodářské budovy po rekonstrukci z roku 2005, špejchar, kolny, odchovna mladého dobytka a bývalá drůbežárna, 42 ha pozemků v katastru obce a rybník.

NABÍDKY E-MAILEM

Přihlaste se k zasílání novinek emailem

E-mailová adresa

podrobné nastavení

PŘIHLÁSIT ODBĚR
* přihlášením vyjadřujete souhlas se zasíláním nabídek farem k prodeji v souladu se zákonem č. 480/2004 Sb. Zadaná adresa nebude využita k žádným jiným účelům a zasílání můžete kdykoliv zrušit.

KONTAKTY

FARMY.CZ
Puškinovo náměstí 681/3
160 00 Praha 6

e-mail: praha@farmy.cz
tel.: +420 220 922 711 (9-16 h)

Facebook

Podporujeme

dobrý anděl Nadační fond pro autismus Zdravotní klaun