Zpět na výpis

Nabídka č. 33499

Prodám velký dům typu zemědělské usedlosti s větší přírodní zahradou. Velikost pozemku je 2086 m2, z toho cca 200 m2 je zastavěných.
Lošánky (jako součást obce Lošany) jsou malebná vesnička ve středních Čechách 6 km od Kolína a 60 km od Prahy. Autobusy do Lošan jezdí pravidelně i o víkendu a ve svátky. Za čtvrt hodiny se ocitnete v Kolíně na hlavní železniční trati mezi Brnem a Prahou. Většina vlaků tady staví a dojíždění třeba i do práce je dost na pohodu.
Samotný dům je kamenný a prošel v posledních 15 letech postupnou rekonstrukcí celého přízemí. Další případné stavební ambice by se tedy daly nasměrovat na prostornou půdu, kde je od začátku počítané s přestavbou na obytné podkroví, které by bylo možné využít i jako penzion. Nejžhavější novinkou je připojení domu na kanalizaci a obecní vodovod.
Dům má hodně specifickou dispozici – tři bytové jednotky se samostatnými vchody ze dvora. Dvě jednotky jsou ihned obyvatelné a v obou se dlouhodobě bydlelo. Prostřední jednotka obsahuje jen malou předsíňku a jednu místnost, ale nemá koupelnu, záchod ani kuchyň. Právě odtud je nachystaný vstup na půdu, kde čeká dalších 100 m2 na případnou vestavbu. Dům je vytápěný centrálně elektrickým kotlem, v jedné z kuchyní je sporák na dřevo. Plyn v obci zavedený není.
U domu je krásná velká zahrada (cca 2000 m2), která je rozdělená plotem s brankou na dvě části a nabízí ve svých zákoutích hodně soukromí a různé možnosti využití. Jednu část třeba můžete mít jako relaxační zónu a druhou na pěstování čehokoliv i jako výběh pro ovečky. Zahrada je neuvěřitelně vitální, návštěvníci z vyprahlé Moravy nestačí žasnout. A zatímco milovníci anglických trávníků a hladce střižených tújí pomalu omdlévají, permakulturní srdce jásá. Zahrada posledních 10 let neviděla chemii a pomalu se sama přetváří v jedlý les. Kromě krásně rozmanitého trávníku se spoustou jedlých bylin můžete sklízet plody z velkého ořešáku, dvou sladkoplodých jeřábů, staré hrušně, několika různých jabloní, velkoplodého hlohu, rakytníků, kamčatských borůvek, dřínů a brzy snad i z mladé moruše. A mnohem mnohem víc.
Nevýhodou je vysoká hladina spodní vody, což v praxi znamená, že na zahradě sice roste všechno prakticky samo, ale trošku se zapotíte se slimáky (i když kde v dnešní době ne, že?) a nebudete mít možnost vyhloubit pod barákem sklep. Taky na vlhkosti vzduchu v domě je to znát a je potřeba pravidelně větrat. Většina domu je ale suchá, při poslední rekonstrukci před třemi lety byl na celkové odvlhčení kladen velký důraz.
Dočetli jste až sem a už se vidíte, jak ráno popíjíte kávu na prosluněném zápraží a večer usínáte při zpěvu žab? Nebo to vypadá přesně jako místo, kde chcete realizovat svoje plány a sny? Tak se ozvěte a přijďte se podívat.

OkresKolín
Katastrální územíLošánky
Výměra0.2 ha
Cena7 800 000 Kč
Volné odihned

Kontakt na inzerenta

Kontakt na inzerenta Vám zašleme obratem na zadanou emailovou adresu.

E-mailová adresa
* UPOZORNĚNÍ: odesláním kontaktu vyjadřujete souhlas se zasíláním informací o nabídkách z těchto stránek v souladu se zákonem č. 480/2004 Sb. Zadaná adresa nebude využita k žádným jiným účelům a zasílání můžete kdykoliv zrušit.
  SMAZAT INZERCI

NABÍDKY E-MAILEM

Přihlaste se k zasílání novinek emailem

E-mailová adresa

podrobné nastavení

PŘIHLÁSIT ODBĚR
* přihlášením vyjadřujete souhlas se zasíláním nabídek farem k prodeji v souladu se zákonem č. 480/2004 Sb. Zadaná adresa nebude využita k žádným jiným účelům a zasílání můžete kdykoliv zrušit.

KONTAKTY

FARMY.CZ
Puškinovo náměstí 681/3
160 00 Praha 6

e-mail: praha@farmy.cz
tel.: +420 220 922 711 (9-16 h)

Facebook

Podporujeme

dobrý anděl Nadační fond pro autismus Zdravotní klaun