Cenová mapa tržních cen zemědělské půdy v ČR spuštěna

Společnost FARMY.CZ nově nabízí vlastníkům půdy CENOVOU MAPU PŮDY - jednoduchý způsob jak zjistit pravděpodobnou úroveň tržní ceny zemědělské půdy v konkrétní lokalitě.

Vlastníci půdy jsou opakovaně oslovováni nabídkami na odkup zemědělské půdy. Převážná většina těchto nabídek však neodpovídá tržní realitě a je pro vlastníky často velmi nevýhodná. Škoda, která může vzniknout vlastníkům při neuváženém a nevýhodném prodeji půdy může jít v extrémních případech až do milionů korun.

Společnost FARMY.CZ proto připravila pro vlastníky půdy CENOVOU MAPU TRŽNÍCH CEN ZEMĚDĚLSKÉ PŮDY. Každý vlastník si může jednoduchým způsobem zjistit pravděpodobnou tržní cenu půdy v jeho lokalitě. Cenová mapa v maximální možné míře odráží obecnou úroveň tržních cen v jednotlivých katastrálních územích.

Tržní cenu lze dosáhnout při profesionální prezentaci nabídky na trhu a přiměřeném čase na realizaci obchodu. Pokud je prodej půdy realizován v krátkém čase nebo je o prodeji jednáno jen s jedním nebo několika málo zájemci, je možnost a pravděpodobnost dosažení skutečné tržní ceny výrazně nižší. Možnost dosažení odpovídající ceny také snižují další aspekty - např. případná smluvní předkupní práva nebo nevýhodné dlouhodobé pachtovní smlouvy.

Aplikaci naleznete na adrese www.CENOVA-MAPA-PUDY.cz (nebo www.CENOVAMAPAPUDY.cz)

Společnost FARMY.CZ již 12 let pomáhá, radí a poskytuje informace vlastníkům zemědělských nemovitostí. Věříme, že i tento nový nástroj dále přispěje k vyšší informovanosti vlastníků půdy o reálné situaci na trhu s půdou. Na kvalitě poskytovaných výstupů budeme i nadále pracovat.

Zdroj: FARMY.CZ - 28.12.2016

Tiskovou zprávu v pdf naleznete ZDE

Mapa stránek
TOPlist TOPlist TOPlist TOPlist TOPlist TOPlist