Tato nabídka již není aktuální.

Historický dvůr ve výborném stavu, 7ha pastvin

Zobrazit na mapě
Číslo:6229
Obec:Mišovice - Draheničky
Okres:Písek
Výměra:81 134 m²

POPIS NEMOVITOSTI

FARMY.CZ Vám exkluzivně nabízí jedinečný historický dvůr ze 16. století ve velmi dobrém stavu. Tato nemovitost situovaná v krásné krajině je skutečně výjimečnou příležitostí např. pro zájemce o chov koní spojené s bydlením nebo agroturistikou na vysoké úrovni.

Předmětem prodeje je dvůr v obci Draheničky (zmiňovaný v historických písemnostech již v polovině 16. století) a dále bezprostředně navazujících 7,5ha pastvin.

Budovy dvora jsou situované na okraji malé obce, uspořádány do tvaru čtverce o zastavěné ploše 4.248m².

Západní křídlo - hlavní budova se vstupní bránou, špejcharem a dalšími prostory, má novou fasádu. V obytné části hlavní budovy je v přízemí sál s klenbou, nové sociální zařízení. V 1. NP je nově upravený prostorný byt 4+1 s koupelnou a WC, v místnostech dřevěné trámy. Obytné prostory jsou vytápěny ÚT, kotel na dřevo a bojlery jsou umístěny v přízemí budovy. V této budově jsou dále prostory patrového špýcharu, a několik přízemních či sklepních místností ve stavu před rekonstrukcí.

Celé levé (severní) křídlo statku je upraveno a využíváno pro chov koní. Sedlárna s topením na TP, bojlerem na teplou vodu, dále dvě stáje celkem s 20 boxy, Na podlaze stájí je guma. Ze stájí je výběh přímo na ohrazené pastviny navazující na statek. Před dvorem je jízdárna 20x40m.

V zadním (východním) křídle statku je stodola využívání ke skladování krmiva a steliva. Stodola je průjezdná, všechna vrata jsou nová.

V pravé (jižním) křídle dvora jsou prostory bývalých stájí, aktuálně nevyužívané. Stropy jsou zde klenuté. Vnitřní prostory před rekonstrukcí. V části bezprostředně navazující na obytnou se nachází již zmiňovaná kotelna s kotlem na dřevo, bojlery na TUV, prostory pro skladování paliva.

Na všech budovách byly nově rekonstruovány střešní konstrukce (krovy) a střešní pláště včetně klempířských prvků, vyměněna veškerá okna a dveře/vrata. Zděné konstrukce jsou bez vad. V celém objektu jsou funkční rozvody vody a elektřiny. Voda je z vlastní studně. Nově je také udělána kanalizace včetně drenáže a odvodu dešťové vody. Kanalizace je svedena do nových velkokapacitních septiků.

Na dvůr navazují pozemky o celkové výměře 75.844 m² a jsou po digitalizaci katastru. Pozemky tvoří jeden celek, jsou ohrazené a využívané jako výběh pro koně. Předmětem prodeje je také pozemek před vstupem do dvora o výměře 1.202m². Je možné zahrnout i 2 rybníčky v lokalitě (každý cca 7.000m²) z nichž jeden navazuje přímo na pozemky (nejsou v ceně).

Aktuálně je dvůr využíván k chovu koní a pro přechodné bydlení pracovníků. Jedinou vadou na kráse tohoto výjimečného objektu je snad jen nově vybudovaná fotovoltaická elektrárna na blízkém pozemku, která je však skryta za horizontem a významně nenarušuje vysokou estetickou hodnotu této lokality.

Objekt je památkově chráněný.

Více fotografií a podrobnější mapu Vám zašleme na požádání.

KONTAKT NA KANCELÁŘ

FARMY.CZ
Podbabská 17, 166 24 Praha 6
tel./fax: 220922711
e-mail: info@farmy.cz
www.farmy.cz
tato nemovitost může být nabízena pouze kanceláří FARMY.CZ

VYŘIZUJE

Ing. Jaroslav Urban
tel: 220922711
e-mail: urban@farmy.cz

Mapa stránek
TOPlist TOPlist TOPlist TOPlist TOPlist TOPlist